Wątroba choroby – historia

Odkąd pamięcią sięga nasza historia, bóle wątroby były obecne w naszym życiu. Nie wybierały tylko wśród biednych chłopów, którzy całe swoje życie orali pole, ale również wśród możnowładców, którzy się tego nie spodziewali.

To akurat nie zmieniło się aż do dzisiaj. Niezależnie od wielkości portfela choroba wątroby może dopaść każdego z nas. Kiedyś, tak naprawdę to właśnie bogaci mieli większe szanse na odkrycie, że wątroba boli i nie chce przestać. Działo się tak, ponieważ wiele bóli bierze się z diety bogatej w tłuszcz, a królowie i magnaci ciągle jedli tłuste mięsa i popijali je alkoholem. Z drugiej strony, najbiedniejsi jedli dużo mniej, ale dużo zdrowie – kasza jaglana, pszenica, warzywa, prawie wcale mięsa. To właśnie odpowiednia dieta może nam pomóc jak boli wątroba. Dzisiaj, wielu dietetyków uważa, że nie ma zdrowszej diety niż tak, którą posiłkowali się biedni mieszczanie jeszcze kilkaset lat temu. Nie pili oni zbyt dużo alkoholu, gdyż nie mieli na niego pieniędzy i z tego powodu choroba wątroby nie była dla nich taka straszna.

Czy w dzisiejszych czasach powinniśmy wrócić do korzeni? Przestać jeść mięso i pić alkohol, aby potem nie mówić o tym, jak to nas boli wątroba. Choroby z nią związane mogą prowadzić nawet do śmierci, dlatego może warto się zastanowić nad przejściem na zdrową dietę? Więcej dodatkowych informacji o chorobach wątroby, a także o tym jak sobie z nimi radzić, można znaleźć na stronie internetowej http://essentiale.pl/najczestsze-choroby-watroby.